• Vesti
  • Knjige za srpsku decu u dijaspori

Knjige za srpsku decu u dijaspori

humanitarna akcija

Naši učenici tradicionalno učestvuju u raznim humanitarnim akcijama. Ovoga puta skupljaće knjige za srpsku decu koja žive u dijaspori, ovoga puta u Makedoniji, Hrvatskoj i BiH.

 

 

Na poziv Olge Sabo iz Instituta za srpski jezik SANU, odazvali smo se drugi put, spremni da sakupimo knjige za predškolsku, osnovnoškolsku i srednjoškolsku srpsku decu koja žive u mestima gde nema srpskih škola ni knjiga štampanih ćirilicom ili latinicom na srpskom jeziku.

Кnjige se prikupljaju za:
1. osnovnu i srednju školu u Drvaru
2. dopunsku školu pri crkvi u Livnu
3. osnovnu školu u Hašanima
4. osnovnu školu u Grahovu
5. našu decu u selima u okolini Tetova (Staro Nagoričane, Кučevište i Tabanovce) i decu koja uče srpski u Udruženju Srba i Makedonaca КUD „Branko Čajka“ iz Tetova.

Namera nam je da skupimo što više zanimljivih i korisnih knjiga i da obradujemo naše vršnjake i one malo mlađe koji treba da znaju da smo mislili na njih sećajući se čuvenog aforizma Duška Radovića "Naše malo može biti veliko za onoga ko nema ništa". Akcija traje do kraja novembra. Požurimo, donesimo knjige i predajmo ih našoj profesorki biologije Maji Milosavljević!

 

Podeli
Pozovite nas!