• Vesti
  • Pozorišna predstava Derviš i smrt

Pozorišna predstava Derviš i smrt

U ponedeljak, 23.aprila, u Narodnom pozorištu smo gledali predstavu Derviš i smrt, koju je režirao Egon Savin po dramatizaciji Borislava Mihajlovića Mihiza.

Iako su mišljenja i utisci učenika raznovrsni i kreću se od oduševljenja do ravnodušnosti, većina se složila da su glumci Nikola Ristanovski (Ahmed Nurudin), Ljubomir Bandović (Hasan), Nataša Ninković (kadinica) i Tanasije Uzunović (Kara Zaim), bili odlični u svojim ulogama.

Gledajući dramatizaciju romana Meše Selimovića, doživeli smo priču o mržnji, strasti, ljubavi, prijateljstvu, moći i vlasti u svim vremenima. Možda upravo reči Tomasa J. Betlera, otkrivaju suštinu romana: ,,Derviš, na najdubljem nivou, može predstavljati novi mit o sadašnjem životu. Prema ovom mitu, stalne borbe, ideološki razdori, nacionalizam i pomama za vlašću, uništili su strukturu čovečanstva do te mere da ljudi više nemaju volje za životom, ni poverenja u druge ljude.”

Nađa Stojanović 4-1

Podeli
Pozovite nas!