• Vesti
  • PLANINARENJE PO ZAGAJIČKIM BRDIMA

PLANINARENJE PO ZAGAJIČKIM BRDIMA

U nedelju, 18. marta, učenica drugog razreda Anđela Derikonjić i nastavnik geografije Goran Savić učestvovali su u planinarskoj akciji na Zagajičkim brdima koju je organizovao PSK Balkan pod nazivom Korakom do zdravlja.

Zagajička brda su najlepši deo Deliblatske peščare, a čine ih izuzetni predeli dinskog reljefa. Nakon pešačenja kolskim putem kroz predele koji nisu preterano interesantni, grupa je došla do podnožja jednog od grebena Zagajičkih brda. Posle kraće pauze nastavili smo sa pešačenjem jednom od udolina između dina i ubrzo izašli na greben na kom se nalazi najviša tačka ovog brežuljkastog dela Banata. Tu smo napravili pauzu za odmor i uživanje u pogledu i nastavili da pešačimo duž centralnog grebena, a potom se spustili u drugu udolinu iz koje smo prešli na kolski put kojim smo se vratili na početnu tačku, selo Šušaru. Svi su uživali u laganoj šetnji ovim jedinstvenim ambijentom.

Pozivamo sve zainteresovane učenike, roditelje i nastavnike da nam se pridruže na našim narednim planinarskim izletima.

Goran Savić

 

Podeli
Pozovite nas!