• Vesti
  • PI-dan u našoj školi

PI-dan u našoj školi

Obeležen је PI-dan deseti put u Srbiji u Laboratoriji za digitalnu i višemedijsku umetnost Kolarčeve zadužbine.

Učenici Srednje škole za ekonomiju, pravo i administraciju održali su multimedijsku prezentaciju o broju PI. Performans o kružnim kućama iz Lepenskog vira izvele su učenice i jedan od osnivаča Vikimedije Srbije.

Posluženje koje počinje slovima PI, pod sloganom „Sharing is caring“, pripremili su nastavnici i učenici škole.

Gosti koji su prisustvovali događaju bili su iz Centra za promociju nauke, Fondacije Petlja, Vikimedije Srbije, Kolarčeve zadužbine, Kancelarije za mlade opštine Stari grad, Devete beogradske gimnazije, SŠ „Nikola Tesla“, OŠ „Isidora Sekulić“, Društva za informatiku Srbije, nastavnici i učenici Srednje škole EPA.

Ovaj događaj je izuzetno značajan za širenje popularnosti STEM nauka i doprinosi sveukupnim promenama u obrazovnom sistemu.

Iako školujemo ekonomske, pravne i turističke tehničare, radimo na popularizaciji STEM nauka (matematika, inženjerstvo, tehnologija i nauka) pokazujući da smo u 21. veku.

Učenici IV/3

Srećan „Pivan dan“!  

Fotografije: Nađa Brakus

 

Podeli
Pozovite nas!