• Vesti
  • Koliko smo digitalno pismeni

Koliko smo digitalno pismeni

Jednog naizgled običnog školskog dana, 28. februara 2018. nastavnica informatike, Bojana Satarić, organizovala je zanimljiv čas. Imali smo javni čas u kome su učestvovali učenici drugog i trećeg razreda.

Podelili smo se u parove. Tema časa je bila „Koliko smo digitalno pismeni“. Zadatak je bio da uradimo onlajn test više od 75% kako bismo mogli da pređemo na sledeći test. Cilj je bio da se u što kraćem vremenu tačno urade četiri testa.Bilo nam je zanimljivo jer je čas odisao takmičarskim duhom. Proverili smo svoje znanje i otklonili nedostatke. Članovi grupa koji su uspešno uradili četiri testa za 30 minuta, bili su nagrađeni peticama iz informatike. Nadam se da ćemo imati ponovo priliku da učestvujemo u ovako kreativnim i organizovanim časovima.

Marija Šćepanović III/1

Podeli
Pozovite nas!