• Vesti
  • Naši učenici na 24. takmičenju studenata Pravnog fakulteta u besedništvu

Naši učenici na 24. takmičenju studenata Pravnog fakulteta u besedništvu

Naši maturanti pravni tehničara pratili su takmičenje studenata Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu u besedništvu u čuvenoj Petici koje se tradicionalno održava na Dan Svetog Save.

Takmičenje je otvorio dekan Pravnog fakulteta Sima Avramović koji je ukazao na značaj slobode govora i kritički duh primeren mladima. Profesor Vojislav Stanimirović je i ove godine duhovito i nadahnuto predstavio svih dvanaest takmičara koji su govorili besede u dve takmičarske discipline: u izabranoj i zadatoj temi.

Za najboljeg besednika žiri je proglasio Davida Vučinića, studenta treće godine koji je u slobodnoj temi govorio o sistematskim lažima kojima nas mediji zasipaju i o tome kako se odupreti ovoj manipulaciji.

Za naše pravne tehničare ovo je bila najbolja praksa za predmet osnovi retorike i besedništva.

Svetlana Gradinac

Podeli
Pozovite nas!