• Vesti
  • NA IZLOŽBI „LIKOVNI JEZIK ĆIRILICE“

NA IZLOŽBI „LIKOVNI JEZIK ĆIRILICE“

Dvanaestog septembra učenici drugog i trećeg razreda posetili su izložbu „Likovni jezik ćirilice“ na kojoj su predstavljeni kaligrafski i slikarski radovi.

 Dvanaestog septembra učenici drugog i trećeg razreda posetili su izložbu „Likovni jezik ćirilice“ na kojoj su predstavljeni kaligrafski i slikarski radovi. Direktorka ustanove kulture Parobrod ,Jasmina Njegovan Popović, objasnila nam je ideju i koncept izložbe i predstavila program rada ove ustanove. Ćirilica kao pismo predstavlja sredstvo komunikacije kao što slika predstavlja komunikaciju umetnika sa publikom, odnosno njegovu želju da nešto prenese i poruči. Raznolikost i maštovitost izloženih radova pokazuje raznovrsne vidove korišćenja ćiriličnih motiva i mogućnost izražavanja različitih poruka koje svako delo ima za cilj.

Ljiljana Panjković

Pozovite nas!