• Vesti
  • „Stare iskre za nove nade“

„Stare iskre za nove nade“

U Muzeju nauke i tehnike organizovano je 15. septembra 2017. godine predavanje o elektrostatici i elektricitetu za 30 učenika naše škole.

Predavanje „Stare iskre za nove nade“ održao je autor izložbe, španski profesor David Flores. Učenici su u toku dva školska časa pratili priču o prvim zapažanjima elektriciteta, prvim napravama kojima se stvarao elektricitet i kako se kasnije koristio. Profesor je za naše učenike prikazao i eksperimente. U nekim eksperimentima učestvovali su i učenici.

Učenici su muzej napustili prepuni utisaka. Sa njima su bile nastavnica fizike, Marija Leovac Trpković i nastavnica informatike, Bojana Satarić.

Zahvaljujemo Muzeju nauke i tehnike na nezaboravnom iskustvu.

Bojana Satarić

Pozovite nas!