• Vesti
  • PEŠAČENJEM DO ZDRAVLJA

PEŠAČENJEM DO ZDRAVLJA

 

U subotu, 16. Septembra 2017, učenici drugog razreda naše škole, AnđelaDerikonjić I Dositej Rajić, sa nastavnikom geografije Goranom Savićem, učestvovali su na manifestaciji Pešačenjem do zdravlja koju je na Avali organizovao PSK Balkan.

Cilj akcije je promovisanje planinarenja kao zdravog načina života i jedna je od brojnih akcija koje su tog dana organizovane u 34 grada u Srbiji u okviru republičke akcije „Dan pešačenja u Srbiji“. Uz laganu šetnju stazama Avale skoro 500 učesnika akcije uživalo je u prirodi I druženju. Manifestacija je posle devet kilometara šetnje završena u planinarskom domu Čarapićev brest ,gde su svi učesnici mogli da popiju čaj i gde su podeljene zahvalnice za učešće na ovoj akciji.

Goran Savić

Pozovite nas!