Code Week

razvoj racunara

Srednja škola za ekonomiju, pravo i administraciju priključila se obeležavanju evropske nedelje programiranja „Code Week”.

Učenici prvog razreda smera ekonomski, pravni i turistički tehničar su sa svojom nastavnicom računarstva i informatike, Bojanom Satarić, održali javni čas u Muzeju nauke i tehnike. Tema javnog časa bila je „Razvoj računara”. Učenici i nastavnica su govorili o istorijskom razvoju računara sa osvrtom na muzejske eksponate. Posebna pažnja je posvećena računarima napravljenim u našoj zemlji: Pekom 64, Galaksija i CER 10.

Ove godine se navršava 55 godina od nastanka CER 10 i vremena kada smo se nalazili u svetskom vrhu razvoja hardvera. Učenici su sa puno poleta i entuzijazma učestvovali u javnom času, čemu je umnogome doprinelo muzejsko okruženje.

B.S.

 

Podeli
Pozovite nas!