• Vesti
  • Naše besednice na Trinaestoj smotri duhovnog besedništva

Naše besednice na Trinaestoj smotri duhovnog besedništva

besednice

U nedelju, 10.maja 2015, trinaestoro mladih besednika iz Srbije i Republike Srpske okupili su se u hramu Svetog Jovana Vladimira u naselju Medaković da pred odabranom publikom govore svoje besede.

Učesnici su bili maturanti beogradske Vojne gimnazije, Bogoslovije Svetog Jovana Zlatoustog iz Kragujevca, Srednjoškolskog centra "Ljubiša Mladenović" iz Banajaluke, Pravno-poslovne škole Beograd, Škole besednoštva iz Sremske Mitrovice, novosadske Gimnazije "Zmaj Jova Jovanović" i iz naše škole. Našu školu predstavile su Kristina Samardžić i Nevena Šekularac.

Teme beseda odnosile su se na tumačenje jevanđelja, na shvatanje vere, nade i sloge, filozofske i egzistencijalne probleme, shvatanje smisla života, razmišljanje o našem jeziku i brizi za život mladih koji u saobraćaju često nesmotreno srljaju u smrt, na  humanost i empatiju.

Smotru je milozvučnim glasovima ulepšao Hor crkve Sv. Jovana Vladimira "Sv. kralj Milutun".

Sve besednike pozdravio je protojerej Vladimir Zamahajev koji je svakom uručio ikonu svetog Jovana Zlataustog i zahvalnicu.

S.G.

Podeli
Pozovite nas!