• Vesti
  • Poseta izložbe "Multikulturalnost Beograda"

Poseta izložbe "Multikulturalnost Beograda"

izlozba na kalemegdanuUčenici III-3 su 26. septembra, u pratnji odeljenjskog starešine Milice Radovančev, posetili izložbu "Multikulturalnost Beograda" koja je održana na Kalemegdanu, kod spomenika Narodnih heroja, u okviru Dana evropske baštine.

Tom prilikom učenici su posmatrali fotografije kulturno-istorijskih spomenika našeg grada koji svedoče o znamenitim događajima i ljudima koji su svojim radom i uspehom doprinosili širenju kulture i umetnosti u Beogradu. Posebno je sve zainteresovao prikaz Muzeja Vuka i Dositeja koji su učenici posetili prošle godine, nakon što su se na časovima srpskog jezika i književnosti bavili likom i delom ova dva velika naučnika i književnika. Slike i priče o kafani "?" i hotelu ,,Moskva" probudili su radoznalost učenika koji su se ispred tih eksponata najduže i zadržali.

M.R.

Podeli
Pozovite nas!