• Vesti
  • Dani evropske baštine

Dani evropske baštine

dani evropske bastine

U okviru „Dana evropske baštine” učenici naše škole su u četvrtak 22. septembra posetili nekoliko muzeja u centru Beograda.

Tako su učenici drugog razreda posetili Muzej Nikole Tesle i izložbu pod nazivom „Plavi portret Nikole Tesle”, dok su učenici odeljenja IV-1 posetili Muzej Paje Jovanovića, najpoznatijeg slikara srpskog akademskog realizma, i Likovnu galeriju u Kulturnom centru Beograda, gde su bila izložena dela Miće Popovića. Učenici odeljenja III-2 pogledali su izložbu „Anastas Jovanović, prvi srpski fotograf i litograf” u galeriji Vojnog muzeja, a potom i postavku u Muzeju Vuka i Dositeja, dok su učenici prvog razreda u pratnji profesora geografije posetili Memorijalni muzej Jovana Cvijića.

 

B.S.

Podeli
Pozovite nas!