• Vesti
  • Tanja Milovanović na dvadesetom festivalu LUX VERBI u Sremskoj Mitrovici

Tanja Milovanović na dvadesetom festivalu LUX VERBI u Sremskoj Mitrovici

festival lux verbi

Jubilarni Dvadesti festival besedništva Lux verbi – Svetlost reči održan je 10. i 11. juna 2011. godine u Sremskoj Mitrovici.

Na festival se prijavilo više od 30 takmičara, mahom studenata, sa pravnih i drugih fakulteta. Zato su prvog festivalskog dana organizovane kvalifikacije u Pozorištu „Dobrica Milutinović“ za učešće u takmičenju. Na Festivalu je učestvovala i predstavnica naše škole, Tanja Milovanović, učenica 4/1. Ona je prošla kvalifikacije i ušla među 15 takmičara koje je odabralo petočlano Besedničko sudsko veće u sastavu prof. dr Slađana Milenković, doc. dr Đorđe Đurić, prof. dr Jovica Trkulja, mr Zoran Levajac i dramski umetnik Tihomir Arsić. Odabrani besednici takmičili su se iste večeri na Žitnom trgu uz prisustvo brojne publike. Iako nije osvojila nagradu, Tanja Milovanović je izuzetno nadahnuto govorila svoju autorsku besedu Ruka koja daje nikad nije prazna. Ovo je veliki uspeh za našu učenicu, jer mnogi studenti nisu prošli kvalifikacije. Tanja Milovanović je dobila zahvalnicu za učešće na XX festivalu Lux verbi.

S.G.

Podeli
Pozovite nas!