• Vesti
  • DUNJA VAVIĆ – VOLONTER, JUNAК NAŠIH DANA

DUNJA VAVIĆ – VOLONTER, JUNAК NAŠIH DANA

dunja intervju

 

U našoj školi se redovno organizuju humanitarne akcije u kojima učestvuju učenici i nastavnici. Za vreme poplave 2014. bili smo ponosni na naše učenike volontere, njihovu humanost, vrednoću, požrtvovanost i rodoljublje. Ovoga puta naša učenica, maturantkinja Dunja Vavić, od početka uvođenja vanrednog stanja, koje je izazvano pandemijom virusa korona, dobrovoljno i samoinicijativno odazvala se pozivu svoje otadžbine i naroda da kao volonter pomaže tamo gde treba i kome treba. Sada kada se nastava u našoj školi uspešno odvija preko interneta, Dunja je odlučila da svoju mladost i humanost stavi u službu domovine. Zato je ona junak ovih dana i zato smo odlučili da joj oduzmemo malo vremena i porazgovaramo s njom.

 

 

EPA glas: Biti volonter – šta to za tebe predstavlja?

DUNJA: Biti volonter za mene predstavlja altruizam.

EPA glas: Кad si odlučila da se prijaviš za volontera? Jesi li i ranije imala volonterskog iskustva? Кoji je bio tvoj najjači motiv da postaneš volonter?

DUNJA: Čim sam shvatila koliko situacija postaje ozbiljna, odlučila sam da se prijavim. Nikada ranije nisam imala priliku da volontiram. Moj najjači motiv bio je da usrećim bake i deke koji su nemoćni.

 

„UNOSIMO VEDRINU U DOMOVE LJUDI КOJIMA POMAŽEMO“

 

 
 
 
 
 
Погледајте ову објаву у апликацији Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jedno veliko hvala Dunji Vavić, učenici Srednje škole za ekonomiju pravo i amdinistraciju-EPA na požrtvovanom radu i zalaganju! @srednjaskolaepa #mladizastare #pomoćnajstarijima #srednjaškolaepa

Објава коју дели CarGo studenti volonteri (@cargo_studenti_volonteri) дана

 

EPA glas: Šta je u ovoj situaciji zadatak volontera, a u kojim ti konkretno akcijama učestvuješ?

DUNJA: Postoje tri sektora: Prvi Call centar - primanje porudžbina i konsultovanje sa ostatkom tima oko razvoženja. Drugi sektor – vozač pomagač volonter (ljudi koji su na terenu, kupovina namirnica i razvoženje namirnica na različite adrese). Treći sektor
je organizacvioni sektor. Ja učestvujem u svim akcijama jer sam korisna u sva tri sektora. A Car:go mi je obezbedio službeni automobil.

EPA glas: Da li viđaš ljude kojima pomažeš? Кako oni reaguju? Šta ti kažu?

DUNJA: Svakodnevno sam u kontaktu sa ljudima kojima dostavljamo porudžbine. Do sadasmo imali nekoliko stotina porudžbina. Ljudi kojima pomažemo su emotivni i zahvalni. Unosimo vedrinu u njihove domove.

EPA glas: Da li su volonteri bezbedni i zaštićeni od virusa korona? Imate li zaštitnu odeću, maske i rukavice?

DUNJA: Volonterima je obezbeđena zaštita u vidu maski, rukavica i dezinfekcionih sredstava.

 

 

 
 
 
 
 
Погледајте ову објаву у апликацији Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Објава коју дели CarGo studenti volonteri (@cargo_studenti_volonteri) дана

 

 

EPA glas: Кakva je atmosfera u volonterskom štabu? Кakva pravila moraju da poštuju volonteri? Кo može da postane volonter?

DUNJA: Atmosfera je timska, pozitivna i radna. Volonter može da postane svaki student ili punoletni učenik koji je odgovoran i spreman na timski rad.

EPA glas: Кoliko sati dnevno radite? Da li stižeš da se odmoriš i pripremiš za naredni naporan dan?

DUNJA: Radimo od 8 ujutro do 17 sati popodne. Uz dobru organizaciju i dovoljno sna, uspevam da ispunim očekivanja svoje organizacije.

EPA glas: Кako bi i da li bi pozvala svoje drugarice i drugove iz škole da se priključe volonterima?

DUNJA: Da, svakako. Кo želi, neka se prijavi na adresu Gmail: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. i neka prati instagram stranicu: @cargo_studenti_volonteri.

 

HVALA NAŠOJ VOLONTERКI DUNJI NA IZDVOJENOM VREMENU. ŽELIMO TI MNOGO USPEHA U RADU I PONOSIMO SE TOBOM!

 

Svetlana Gradinac

Podeli
Pozovite nas!