• Vesti
  • Izašao novi broj EPA glasa

Izašao novi broj EPA glasa

epa glas 12

Povodom Dana Svetog Save izašao je iz štampe EPA glas broj 12. U najnovijem broju, do sada najkvalitetnije opremljenom, možete čitati kako se u našoj školi predaje istorija i kako se obeležavaju značajni jubileji.

Pročitajte ekskluzivni intervju sa Božidarem Mandićem, osnivačem Porodice bistrih potoka. U stalnoj rubrici Istraživali smo za vas su dva teksta Jovana Gaćeše, našeg maturanta, jedan o znamenitim Srbima koji su živeli u Beču i drugi o Jermenskom manastiru u kojem je Vuk Karadžić štampao svoje prve knjige. Mladenka Obućina, psiholog, objavila je rezultate istaživanja o tome šta se učenicima dopada u radu nastavnika a šta ne. Članovi naše novoosnovane planinarske sekcije, na čelu sa prof. geografije Goranom Savićem, vode vas u Deliblatsku peščaru i na Povlen. Tu je tekst o našem tradicionalnom književnom podnevu u kome je gost bila Violeta Babić, tu su i Ekološke zanimljivosti. Engleski kutak, Pozorišna strana, Jezička metla. Naša učenica Viktorija Samardžić ovoga puta u Viktorijinim razgovorima intervjuiše velike zvezde balkanske muzičke scene, Kaliopi i Gorana Karana. Objavljujemo i najbolju učeničku besedu, najlepše pesme, priče i pismene zadatke, a tu je i izvod iz letopisa naše škole i sportski intervju.

Pohvaljujemo najvrednije članove novinarske sekcije: Viktoriju Samardžić, Maraju Vidaković i Jovana Gaćešu!

Čitajte naš EPA glas i dajte drugima da ga čitaju!

S.G.

Podeli
Pozovite nas!