• Vesti
  • Javni čas besedništva

Javni čas besedništva

javni čas besedništva

U petak, 17. decembra 2010.  održan je u našoj školi prvi Jvni čas besedništva.

Na času su učestvovali svi učenici 4/1 odeljenja, smer pravni tehničar koji uče predmet Osnovi retorike i besedništva. Profesorka retorike Svetlana Gradinac napomenula je da je ovo eksperiment, jer prvi put u njenoj karijeri  svi učenici jednog celog odeljenja učestvuju. Iz ovog, za većinu prvog javnog nastupa, proizići će njihove polugodišnje ocene. Oni su govorili pripremljene besede na izabrane ili zadate teme pred auditorijumom koji su sačinjavali njihovi mlađi drugovi iz trećeg razreda, njihovi profesori, razredne starešine i direktor škole.Svoje autorske besede  govorili su: Snežana Vasilijević Protiv nasilja nad ženama, Dejan Ničić Imamo li pravo na različitost, Jelena Rajović O sponzorušama, Filip Rebić Ja , profesor, Filip Karagunović Reci ne drogi, Vojislav Kanazir Moje prezime – teret ili čast,Simona Videnović Ne sveti se, ne vraćaj zlo za zlo, , Vladimir Ivanišević Umemo li  da navijamo, Dunja Savić O prostitukama, Nikola Milinić Ostati ili otići, Marija Tamindžić Sin ili ćerka, Miloš Savić Zablude o motociklistima i Tanja Milovanović Za odrastanje bez nasilja.Publika je sa velikom pažnjom pratila kritičke stavove mladih govornika o različitim aktuelnim temama i aplauzom ih pozdravila. Razredni starešina 4/1, Jelena Jakšić, zadovoljna nastupom svojih učenika, sve ih je na kraju javnog časa počastila sokovima i slatkišima. Najzanimljivije besede biće objavljene u našem školskom listu koji će izaći povodom školske slave - Dana Svetog Save.

Podeli
Pozovite nas!