• Vesti
  • Peto godišnje nagradno takmičenje Incest trauma centra

Peto godišnje nagradno takmičenje Incest trauma centra

itcU petak, 8. decembra 2013, u Centru za kulturnu dekontaminaciju održano je Peto godišnje nagradno takmičenje Incest  trauma centra u kome je učestvovalo 10 škola.

Tema takmičenja je bila borba protiv nasilja nad ženama i decom.  Svi učesnici su imali zadatak da u  svom nastupu vode računa o osećanjima žrtve, o pronalaženju izlaza i predlogu za rešenje i da nastup poentiraju gromoglasnom porukom javnosti.  Po rečima direktorke ITC, Dušice Popadić, sve ekipe su na svoj način i kreativno odgovorile na ove zahteve. 

Žiri koji je ocenjivao nastupe takmičara ove godine je nagradio ekipu Škole Vožd kao najbolju, a ekipa  naše škole u sastavu Marija Kovačević, Nikola  Mirosavljević i Filip Božović pohvaljeni su zato što su osmislili i prikazali ono što je njihovim vršnjacima blisko i što su ponudili pravi izlaz iz sitaucije nasilja.

S.G.

Podeli
Pozovite nas!