• Vesti
  • Naši učenici kao domaćini i turistički vodiči učenicima iz Danske

Naši učenici kao domaćini i turistički vodiči učenicima iz Danske

skola iz danskeU subotu 21. januara 2012. godine našu školu posetili su učenici i profesori Ekonomske škole pri rukometnom koledžu iz danskog grada Viborga.

Goste smo srdačno dočekali u zgradi Kolarčeve zadužbine, gde ih je u ime škole pozdravila profesorka engleskog jezika Aleksandra Vrgović i  upoznala ih sa našom školom. Nakon toga prisutnima se obratila profesorka engleskog jezika Milica Kovačević i rekla nešto više o istoriji i značaju objekta u kom se škola nalazi, zgradi Kolarčeve zadužbine. Potom su im se obratili  Uroš Đaković i Bogdan Popović, učenici četvrtog razreda smera turistički tehničar, kratkom i zanimljivom prezentacijom Beograda. Posle ovoga goste smo poveli u kratak obilazak kulturno-istorijskih znamenitosti u centru Beograda o kojima su im, u svojstvu turističkih vodiča, govorili učenici trećeg i četvrtog razreda smera turistički tehničar. Gostima smo prvo pokazali Knez Mihailovu ulicu i Trg Republike gde su im o zgradi Srpske akademije nauka i umetnosti, Narodnom pozorištu, Narodnom muzeju i Spomeniku knezu Mihailu govorile učenice Ana Hajjarin i Aleksandra Tamindžić. Šetnju smo nastavili ka Obilićevom vencu, Konaku kneginje Ljubice, zgradi Patrijaršije i Sabornoj crkvi o kojima je govorio učenik Uroš Đaković. Odatle smo se uputili ka Kalemegdanu i Vojnom muzeju, a potom smo se zadržali  kod spomenika Pobednik  gde je  o lokalitetu na kom se nalazimo govorio učenik Bogdan Đaković. Nakon prijatne šetnje po Kalemegdanu goste smo odveli i u Galeriju fresaka gde nam je kustoskinja govorila o najznačajnijim srpskim freskama i gde su gosti na jednom mestu mogli da se upoznaju sa najlepšim i najznačajnijim srpskim manastirima. Na kraju smo se svi zajedno vratili u zgradu Kolarčeve zadužbine na  prigodno osveženje i nastavak višečasovnog druženja učenika naše škole sa učenicima iz Danske. Gosti su se zatim uputili ka Beogradskoj areni gde su bodrili svoju rukometnu reprezentaciju koja je učestvovala na Evropskom prvenstvu koje se održalo u našoj zemlji, a nastavak druženja smo zakazali za dva dana.

G.S.

Podeli
Pozovite nas!