• Vesti
  • EPA ekipa na izložbi "Evolucija"

EPA ekipa na izložbi "Evolucija"

 

PRIRODNJACKI MUZEJ

Ideje za posete nam ne manjkaju. Učenici prvog razreda IT smera su sa svojom razrednom posetili izložbu "Evolucija" u galeriji Prirodnjačkog muzeja na Kalemegdanu. To je super ideja za kvalitetan čas odeljenske zajednice.

Na izložbi su se učenici upoznali sa ključnim materijalnim dokazima razvoja života na Zemlji i videli najpoznatije predmete koji su rasvetlili evoluciju ljudske vrste.
Kroz zanimljivu priču voditeljke i putem atraktivnih eksponata lobanja, crteža i rekonstrukcija prikazan je evolutivni niz drevnih predaka u evoluciji čoveka, dug više od 30 miliona godina. U razgovoru sa voditeljkom učenici su zaključili da evolucija čoveka i dalje traje i da su veoma zadovoljni na kom stadijumu se trenutno nalaze.

Podeli
Pozovite nas!